.
۱۳۹۶/۱۲/۲۲

برنامه ریزی برای افزایش دو برابری تعداد مدیران زن استان در سال آینده

به مناسبت میلاد دخت نبی مکرم اسلام (ص) نشست صمیمی استاندار خراسان رضوی و معاونان وی با بانوان شاغل در مجموعه ستاد استانداری برگزار شد.  
علی رضا رشیدیان در این نشست با تاکید بر این که حضور بانوان در پست ها و مناصب مدیریتی و اجرایی باید متناسب با شایستگی ها، ظرفیت ها و توانمندی های آنان باشد؛ گفت: تلاش می شود تا با شناسایی توانمندی ها و ظرفیت بانوان، تعداد مدیران بانو در استان طی سال آینده به دو برابر افزایش یابد.
وی افزود: هم اکنون در سطح استان 73 مدیرزن در مناصبی چون مدیر کلی، معاونت و ریاست ادارات مشغول به کار هستند ضمن آنکه 64 هزار و 598 زن هم در ادارات استان شاغل هستند.
استاندار خراسان رضوی با بیان زنان در تمامی عرصه ها از پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از آن نقش موثری داشته اند، اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس این نقش از حضور همدوش مردان در برخی میدان های نبرد تا بخش های درمانی و یا حوزه های پشتیبانی که بسیار شاخص بود، نمود داشت .
رشیدیان تصریح کرد: بعد از جنگ هم نقش زنان در عرصه های مختلف اجتماعی و فرهنگی به سرعت قوت یافت و آنان نشان دادند در حوزه های علم و علم آموزی ظرفیت های بسیاری دارند چنانکه امروز اکثر دانشجویان مراکز آموزش عالی را دختران تشکیل می دهند و در کسب علم و دانش پیشرو هستند.
وی  خاطر نشان کرد: هم اکنون بیش از یک هزار نفر از بانوان استان عضو هیات علمی، 124هزار دانشجوی دختر در مراکز آموزش عالی مشغول به تحصیل هستند.
استاندار خراسان رضوی افزود: به تناسب رشد این توانمندی و ظرفیت ها، باید نقش آنان با حفظ شان و کرامت زنان در حوزه های مختلف اجرایی افزایش یافته و در مسئولیت ها قرار گرفته و ایفای نقش کنند.
رشیدیان با بیان این که حرکت برای کسب علم در بانوان بسیار خوب بوده؛ ادامه داد: رئیس جمهوری هم در این راستا به عنوان یکی از انتظارات جدی خود افزایش سقف حضور زنان درمسئولیت های اجرایی را ابلاغ کرد که در استان هم به طور جدی پیگیری می شود.
وی با تاکید بر این که نباید به حضور بانوان در مناصب و پست ها نگاه تزئینی داشته باشیم؛ گفت: باید بانوان بر اساس توانمندی ها و شایستگی هایی که دارند، در این مسئولیت ها قرار گیرند تا بهترین عملکرد و اثربخشی را داشته باشند.
استاندار خراسان رضوی افزود: بانوان نشان داده اند که از تعصب و احساس مسئولیت بالایی برخوردارند و هر جا به تناسب ظرفیت و شایستگی به کار گمارده شده اند به خوبی از عهده مسئولیت برآمده اند.
رشیدیان خاطر نشان کرد: برای استفاده از توان و ظرفیت بانوان در مدیریت ها در استان قدم هایی برداشته شده و روند رو به رشدی دارد و امید است در سال 97 به شرایط بهتری رسیده و از ظرفیت بانوان در این حوزه بهره مطلوب تری گرفته شود.
وی با ابراز امیدواری برای گسترش حضور بانوان در چارچوب ارزش های ملی و دینی، در بخش های مدیریتی؛ به برخی تحرکات مبنی بر ترویج بدحجابی و بی حجابی اشاره کرد و گفت: حجاب ریشه در فرهنگ دینی و ملی ما دارد و برای زن ایرانی حجاب نه تنها یک مانع و محدودیت نیست بلکه تضمینی برای حضور موثر این قشر در عرصه های اجتماعی است.
در ابتدا دکتر براتی ضمن تبریک میلاد باسعادت دخت نبی اکرم (ص) و تبریک روز زن، گزارشی از وضعیت سرمایه انسانی استانداری و اقدامات اجرایی در جهت رفاه حال پرسنل ارایه نمودند.


منبع : اداره کل امور اداری و مالی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان