محمد زابلی
مدیرکل امور اداری و مالی

    .
۱۳۹۷/۰۶/۲۴

برگزاری بیست و یکمین جشنواره شهید رجایی استان و تجلیل از دستگاه های اجرایی برتر

استاندار خراسان رضوی در بیست و یکمین جشنواره شهید رجایی استان اظهار داشت :مدیران نباید در گیرودار آیین نامه و دستورالعمل ها محدود شوند

استاندار خراسان رضوی گفت : مدیر نباید در دستورالعمل و آیین نامه ها درگیر باشد بلکه باید به سمت تحول آفرینی و تحقق و ارتقا اهداف سازمانی حرکت کند.

استاندار خراسان رضوی در  بیست و یکمین جشنواره شهید رجایی استان و تجلیل از دستگاه های اجرایی برتر اظهار داشت : هفته دولت بزرگداشت دو اسوه مدیریت در استان است که اصالت و ارتباط خود با مردم را حفظ کرده و ساده زیستی را فراموش نکرده اند.
علی رضا رشیدیان اظهار کرد : باید از فرصت هفته دولت برای احیای ارزش های خدمتی استفاده کنیم ، مدیری پیرو شهیدان رجایی و باهنر است که عشق به خدمت صادقانه به نظام و کشور را همواره سرلوحه کار خود قرار دهد.
 وی عنوان کرد : شهیدان رجایی و باهنر دو دانش آموخته نهضت انقلاب اسلامی هستند که با تقویت خودباوری و اتکا به مردم توانستند اقدامات بزرگ و شاخصی را در مدت زمان کوتاهی به سرانجام برسانند.
 وی با بیان اینکه 40 سال ازعمر بابرکت انقلاب اسلامی گذشته است ، رمز موفقیت را "همه با هم برای خدمت به نظام و مردم "دانست و تاکید کرد : اگر در طول این مدت دشمن نتوانسته پشت انقلاب را به زمین بزند آن است که بعد از اتکای به خداوند ما همراهی مردم را داشته و داریم.
 وی نقش مدیران را در تقویت خودباوری تعیین کننده دانست و افزود : با توجه به ظرفیت های مدیریتی و منابع انسانی مشکلی نیست که قابل حل نباشد و باید بتوانیم با استفاده از ظرفیت های موجود به سمت بهره وری حرکت کنیم.
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد : دشمن به دنبال القای ناامیدی و بی پناه جلوه دادن مردم است در حالی که دغدغه مدیری که پیرو شهدای دولت است حل مشکلات مردم و رفع تنگناهاست .
 وی با بیان اینکه آیین نامه های مخل خدمت صادقانه به مردم شناسایی و برای حذف یا تعدیل آنها اقدام شده است ، گفت : در جشنواره شهید رجایی به دنبال شناسایی مدیران و کارکنانی هستیم که برای سربلندی ، عزت ، آرامش و پیشرفت و توسعه استان تلاش می کنند.
 وی گفت : مدیران باید سازمان ها را به سمت مدیریت بهینه هدایت کنند و در کارکنان نیز روحیه تحول خواهی و حرکت به سمت اصلاح تقویت شود.
 استاندار خراسان رضوی افزود : خدمت به مردم توفیقی است که خداوند نصیب کارکنان کرده است هر چند این خدمت در عین گمنامی صورت پذیرد و مدیران آن را نبینند.
 وی با بیان اینکه دست کارمندی را که در دورترین نقطه استان برای خدمت صادقانه و بهتر به مردم در حوزه های مختلف تلاش می کند و شاید در جایی دیده نشده را می بوسم و تاکید می کنم بعد از رضایت خداوند متعال ، رضایت مردم به عنوان ولی نعمتان کارگزاران مهم و حیاتی است .
 رشیدیان کارآیی و کارآمدی سازمان ها ، کاستن از مداخلات دولت و تمرکز زدایی را از جمله رویکردهایی دانست که با جدیت در استان دنبال می شود و افزود : اعتماد به بخش خصوصی و واگذاری مسئولیت های غیر حاکمیتی به بخش های مدنی از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار داشته باشد.
 وی افزایش بهره وری و کاهش هزینه های دولت را از دیگر مواردی دانست که باید مد نظر مدیران قرار داشته باشد.
 وی گفت : باید کارها در چارچوب برنامه و در راستای اهداف سازمانی از پیش ترسیم شده به پیش برود.
 صیانت از حقوق شهروندی ، تلاش برای سلامت اداری و جلوگیری از فساد ، ارزشیابی و اصلاح عملکردها و تلاش برای کاهش مشکلات اداری مردم و نیز استقرار میز خدمت الکترونیکی طبق بخشنامه ابلاغی از ابتدای آذرماه از دیگر تاکیدات استاندار خراسان رضوی در این جشنواره بود.
  وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و نیز گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت : محرم الحرام فرصتی برای احیای ارزش های الهی و انسانی است که رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس با تاسی به این فرهنگ برای حفظ آزادی ، کرامت و دفاع از نوامیس ملت جان خود را فدا نموده اند.
 وی گفت : در طول تاریخ ایران زمین بی سابقه است که کل دنیا بر علیه مردمی که تازه انقلاب کرده اند، بسیج شوند اما همت جوانان با غیرت و همراهی پدران و مادران و آحاد مختلف مردم توانست بر این اجماع جهانی غلبه یافته و پیروز شود.
 استاندار خراسان رضوی گفت : در طول ادوار گذشته شاهان بی کفایت با یک اشاره خارجی ها و دشمنان بخش هایی از ایران را جدا کرده و دو دستی تقدیم کردند اما مردم ما بر اساس آموزه های ملی و دینی خود اجازه ندادند حتی یک سانتیمتر از خاک این سرزمین به دست اجانب بیافتد.
 در این مراسم که محمد صادق براتی مدیر کل امور اداری و مالی نیز در آن حضور داشت از مدیران ، کارکنان و دستگاه های نمونه طی سال گذشته بر اساس ارزیابی ها صورت گرفته با حضور استاندار خراسان رضوی قدردانی شد.

 


منبع : اداره کل امور اداری و مالی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۰۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان