هادی توانا
مدیرکل امور اداری و مالی

    .
۱۴۰۰/۰۱/۱۸

نشست مشترک رئیس، معاونین و مدیران کل ستادی سازمان مدیریت بحران کشور با معاون اول رئیس جمهور

با حضور معاون اول رییس جمهور  جلسه مدیریت بحران کشور از طریق ویدیو کنفرانس در محل نهاد ریاست جمهوری با رییس و معاونین سازمان مدیریت بحران کشور و مدیران کل مدیریت بحران استان های مختلف در روز سه شنبه مورخ 17/1/1400 تشکیل گردید.
    در این جلسه آقای نجار رییس سازمان مدیریت بحران کشور و تعدادی از مدیران ستادی مدیریت بحران به ارائه گزارش عملکرد و تشریح فعالیت ها، پیشنهادات، نیازها و مطالبات پرداختند.
   در ادامه آقای جهانگیری معاون اول رییس جمهور ضمن تاکید بر اینکه مدیریت در لحظات اولیه وقوع حادثه بسیار تعیین کننده و حساس می باشد، تهیه و تدوین آیین نامه ها و دستورالعمل های لازم قبل از وقوع حادثه را از ملزومات مدیریت اصولی آن دانستند.
    ایشان همچنین صبر و تحمل و بردباری را از ویژگی های اصلی و مهم نیروهای پرتلاش و خستگی ناپذیر سازمان مدیریت بحران کشور و ستادهای استانی این سازمان برشمرده و اظهار داشتند که نباید اجازه دهیم برخی حرف ها و سخن ها ما را آزرده خاطر نماید.
    معاون اول رییس جمهور در ادامه با بیان این که سازمان مدیریت بحران کشور و زیرمجموعه های استانی آن دستگاه اجرایی نبوده و مرکزی برای ایجاد هماهنگی میان دستگاه ها در زمان وقوع بحران و حوادث می باشد، بر فعال نمودن بیشتر صندوق بیمه حوادث در سطح کشور، مقاوم سازی اماکن مسکونی، آینده نگری و پیش بینی های لازم برای بهبود عملکرد در مدیریت بحران ها با استفاده از ظرفیت نخبگان و دانشگاه ها و مراکز علمی، نهایی نمودن و ابلاغ هرچه سریعتر دستور العمل ها و آیین نامه های اجرایی قانون مدیریت بحران کشور در دولت فعلی، تدوین چارچوب ها و دستورالعمل های روشن و شفاف و غیرقابل تغییر برای نحوه مدیریت حوادث و حتی حضور اقشار مردمی علاقمند به کمک در حادثه ها و بحران ها، لزوم مستندسازی و مدیریت دانش در پایان حوادث با تحلیل نقاط قوت و ضعف ، لزوم نظارت دقیق و کامل سازمان مدیریت بحران کشور و ستادهای استانی، تاکید نمودند.
    در پایان جلسه، جناب آقای جهانگیری صمیمانه از زحمات و تلاش های 23 ساله آقای مهندس شایانفر مدیرکل سابق مدیریت بحران استان خراسان رضوی که به افتخار بازنشستگی نائل گردیده اند تشکر و قدردانی نموده و ضمن تاکید بر تداوم استفاده از خدمات ایشان، برایشان آرزوی موفقیت توام با سلامتی نمودند.


منبع : اداره کل امور اداری و مالی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان