محمد زابلی
مدیرکل امور اداری و مالی

    .
۱۳۹۸/۰۸/۲۱

استاندار خراسان رضوی:

هیات‌های مذهبی می‌توانند در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش‌آفرینی کنند

استاندار خراسان رضوی گفت: هیات‌های مذهبی می‌توانند در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی نقش آفرینی کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در نشست مشترک با روسای هیات های مذهبی شهرستان های استان که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم هیات های مذهبی با یک ماموریت مشترک برای نشر معارف دین و سیره اهل بیت بیش از گذشته قدم بردارند و در این مسیر معاونت هماهنگی امور زائرین استانداری هم پای کار خواهد بود.
وی در ادامه، با اشاره به اینکه بخشی از امنیت ملی کشورها، تداوم حکومت ها و ثبات سیاسی قدرت ها در ۷۰ سال اخیر وابسته به قدرت اقتصادی بوده است، تصریح کرد: اگر می خواهیم امنیت ملی ایران اسلامی همواره در اوج اقتدار باشد، باید اقتصاد قدرتمندی داشته باشیم.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه توسعه نظام های اداری توسط دولت های گوناگون تا به امروز مانع توسعه کشور شده است، خاطرنشان کرد: نظام تمرکزگرایی در کنار بروکراسی اداری و عدم انسجام ارکام حکومتی از جمله چالش های موجود در عرصه اقتصاد کشور است.
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه عدم توجه به فرهنگ آموزه های دینی باعث بروز آسیب هایی شده است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری فعالان اقتصادی و کارآفرینان را رزمنده های عرصه اقتصاد نامیده اند بنابراین نباید آن ها را زالوصفت تعبیر کرد. 
وی با بیان اینکه قوانین مزاحم باعث عقب افتادگی کشور شده است، افزود: مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی ارکان و کارگزاران حکومت را برای خدمت به مردم دور هم جمع کرده و خوشخبتانه تا به امروز نتایج مطلوبی هم داشته است.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی پیش از این در کرمان اجرا و ثمرات زیادی به دنبال داشت، گفت: اکنون در خراسان رضوی ۱۲ منطقه اقتصادی ترسیم شده که در بستر آن فرصت های سرمایه گزاری شناسایی می شود و توانمندسازی جوامع محلی از مبداء روستاها شکل می گیرد.
وی گفت: هیات های مذهبی استان از ظرفیت بسیار خوب مردمی برخوردار هستند و به خوبی می‌توانند در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی نقش آفرینی کنند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۳۴۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۶۴
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲۳ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۵۲ نفر
کل بازدیدکنندگان ۲۱۶۷۶۶ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۲ نفر
آماربازدیدکنندگان