محمد زابلی
مدیرکل امور اداری و مالی

    .
۱۳۹۸/۰۸/۲۲

استاندار خراسان رضوی:

هزار میلیارد تومان در مرحله اول برای پدیده خط اعتباری برقرار می‌شود/بررسی پیشنهادات مربوط به «پدیده» در اولین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی

استاندار خراسان رضوی گفت: طبق توافق با وزیر اقتصاد در مرحله اول ۶۰۰ تا هزار میلیارد تومان برای پدیده خط اعتباری برقرار می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در نشست خبری ستاد تدبیر که با موضوع پدیده در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: پدیده یک شرکتی بوده که در زمینه‌های گردشگری، ساختمانی و خدماتی فعالیت داشته و بر اساس اقداماتی که انجام داده مشکلاتی پدید آورده که دستگاه قضایی در مقطعی به آن ورود پیدا کرده است.
وی افزود: با پیش بینی‌هایی که در زمان استاندار سابق صورت گرفته بود، با همکاری دستگاه قضا، ستاد تدبیر برای تعیین تکلیف وضعیت و اداره شرکت پدیده تشکیل می‌شود و در آن دوران با همت وزارت کشور، همکاری همه دستگاه‌های مسئول در استان اقدامات بسیار خوبی برای حفظ منافع سهام داران شکل می‌گیرد.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه 500 میلیارد تومان کنسرسیوم بانکی پرداخت شد تا پروژه‌های پدیده متوقف نشود، ادامه داد: ضمن حل مشکلات مالیاتی و تامین اجتماعی پیرامون سهام داران، در سطح ملی مجوزهای لازم قانونی برای تعدادی از پروژه‌های پدیده از جمله هتل 32 طبقه و اماکن مسکونی مجددا صادر شد.
رزم‌حسینی تصریح کرد: در این مدت اتاق مبادلات سهام OTC (over-the-counter ) راه اندازی و حسابرسی مجموعه شرکت‌های پدیده انجام شد.
وی با بیان اینکه بعد از قبول مسئولیت در خراسان رضوی توسط اینجانب اولین موضوعی که در دستور کار مدیریت استان قرار گرفت شرکت پدیده بود، تاکید کرد: اولین جمع بندی ما در ستاد تدبیر این بود که از دستگاه قضایی خواستیم وضعیت سهام و حکم دادگاه این شرکت تعیین تکلیف شود.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه مکاتبات سازنده‌ای در سطح ملی انجام شده است، خاطرنشان کرد: به عنوان رویکرد ستاد تدبیر، افرادی که سهام این شرکت را به منظور آبادانی پروژه هایش خریده‌اند باید حفظ کنیم؛ این سهام داران ریسک کرده اند و جا دارد از آن‌ها تشکر کنیم، نگاه ستاد تدبیر و دولت این بود که حقوق سهام داران را مد نظر داشته باشیم.
رزم‌حسینی عنوان کرد: قبل از حکم دادگاه بیش از 15 جلسه در قالب ستاد تدبیر برگزار شد، مدیران وقت این مجموعه اداره شرکت را به خوبی دنبال و سعی کرده اند پروژه‌ها متوقف نشود، همچنین دولت هم برای حفظ حقوق سهام داران تلاش‌های خوبی کرد.
وی با تاکید بر اینکه هم اکنون شرکت پدیده به مرحله‌ای رسیده که آماده برگزاری مجمع عمومی است، گفت: این کار بزرگی است، جا دارد از سرپرست شرکت پدیده، مردم و سهامداران تشکر کنم، تاکنون با تعدادی از سهامداران ملاقات کرده ام و از تحمل و صبر آنها تقدیر می‌کنیم.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: بعد از انتخاب عنوان سرپرست شرکت پدیده، خواسته‌های ایشان از دولت مطرح شد و من تقاضایی از آقای رئیس جمهور داشتم که بلافاصله جلسه شورای امنیت کشور برگزار شد و خوشبختانه خواسته‌های سرپرست شرکت پدیده تصویب و منتهی به جلسه امروز و اطلاع رسانی پیرامون اقدامات لازم شد، این پیشنهادات برای تایید نهایی در اولین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا مطرح خواهد شد.
رزم‌حسینی ضمن تقدیر از اصحاب رسانه استان بابت پیگیری اقدامات شرکت پدیده، تاکید کرد: مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی به صورت تمام قد از پدیده حمایت خواهد کرد، وظیفه خود می‌دانیم برای ارتقای شاخص‌های این شرکت تلاش کنیم.
وی یادآور شد: از روز اول شروع کار گفته ایم برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن می‌کنیم، امروز تمام ارکان خراسان رضوی برای استقبال از سرمایه گذاران همدل و همراه هستند و تنها استانی در کشور هستیم که در آن ریاست دادگستری استان و شهرستان ها، سرمایه گذاران و ائمه جمعه استان پای موافقت نامه‌های سرمایه گذاری امضا کرده اند.
استاندار خراسان رضوی با تقدیر از ائمه جمعه استان برای حمایت از مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی افزود: رقم موافت نامه‌های سرمایه گذاری در چهارچوب قرارداد‌های طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان هم اکنون به 128 هزار میلیارد تومان رسیده که معادل یک چهارم بودجه کل کشور است، از طرفی در قالب این طرح تضمین سرمایه گذاری از سوی دستگاه قضایی صورت می‌گیرد.
رزم حسینی با بیان اینکه امنیت ملی و ثبات سیاسی کشور به قدرت اقتصادی گره خورده است، تاکید کرد: ریاست جمهوری و روسای قوا به این مهم تاکید دارند همچنین مقام معظم رهبری فرمودند که کارآفرینان رزمنده اقتصادی هستند.
وی تبیین کرد: رسانه‌ها در این مدت هیچ حاشیه‌ای برای استان به وجود نیاورده اند، این استان در حوزه‌های مختلف فعال است و کم حاشیه ترین مسائل را دارد و فضایش اقتصادی و فرهنگی است، در حوزه سیاسی همه گروه‌های سیاسی مجوز دار فعال هستند و آزادی عمل در این استان وجود دارد و هر شخصیتی و حزبی که مجوز قانونی دارد می‌تواند فعالیت سیاسی داشته باشد و ما برای انتخابات پرشکوه در استان آماده می‌شویم.
استاندار خراسان رضوی در خصوص حمایت‌های دولت برای احیای شرکت پدیده گفت: طبق توافق با وزیر اقتصاد در مرحله اول 600 تا هزار میلیارد تومان برای پدیده خط اعتباری برقرار خواهد شد.
رزم‌حسینی در پایان تاکید کرد که هیچ گونه اعمال نظر و سلیقه در شرکت پدیده نداشته‌ایم و فقط از این شرکت حمایت می‌کنیم.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۸۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۴۵
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲۲ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۵۲ نفر
کل بازدیدکنندگان ۲۱۶۷۴۷ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۴ نفر
آماربازدیدکنندگان