محمد زابلی
مدیرکل امور اداری و مالی

    .
۱۳۹۸/۰۸/۲۷

استاندار خراسان رضوی در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان:

۲۰۰ پروژه سرمایه‌گذاری اولویت‌دار استان شناسایی شده‌اند/انتقاد از بی‌عدالتی در پرداخت تسهیلات و توزیع منابع بانکی

استاندار خراسان رضوی از شناسایی ۲۰۰ پروژه سرمایه‌گذاری اولویت‌دار استان خبر داد و گفت: تعدادی از این پروژه‌ها در اولویت واگذاری به سرمایه‌گذار قرار دارند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به اتفاقات روزهای اخیر، اظهار کرد: خراسان رضوی هفته سختی را تجربه کرد اما خوشخبتانه خسارتی ایجاد نشد و از این بابت باید ازاعضای شورای تامین و مسئولان ذی ربط تشکر کنم.
وی در ادامه سخنان خود، در خصوص تملک واحدهای صنعتی یا کارخانجات توسط بانک‌ها، گفت: برای این مسئله باید با رعایت قوانین موجود، تدابیر ویژه ای اتخاذ شود چرا که بررسی ها نشان می دهد حدود 80 واحد تملیکی برای واگذاری به متقاضیان با مشکلاتی مواجه است.
رزم‌حسینی با اعلام اینکه خراسان رضوی دومین استان کشور در زمینه ثبت تراکنش مالی است، ابراز کرد: خلق پول، گردش مالی بالا و حضور زائرین در استان برای بانک‌ها فرصتی مغتننم محسوب می‌شود که می‌توانند از آن استفاده بهینه کنند. 
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: بر اساس آمار اعلام شده از سوی مراجع ذی صلاح، آبان ماه سال 98 رتبه استان در سپرده های بانکی چهارم و در پرداخت تسهیلات بیست و چهارم بوده است از طرف دیگر 80درصد بانک‌ها به شرکت‌های زیرمجموعه خود تسهیلات داده‌اند که بی‌عدالتی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: در قالب الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی 128 هزار میلیارد تومان تفاهم نامه سرمایه گذاری منعقد شده است که برای تامین بخشی از منابع مالی آن ها از طریق بانک ها در حال پیگیری هستیم.
استاندار خراسان رضوی افزود: به دنبال این هستیم تا هر چقدر امکان دارد اعتبار مذکور در قالب پروژ‌های تعریف شده در استان اجرایی شود اما در این مسیر مشکلاتی از جمله اختیارات محدود برخی از بانک‌ها و بروکراسی پرداخت تسهیلات وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: خراسان رضوی قابلیت اجرای پروژه‌های اقتصادی در 5 حوزه سلامت، معدن، صنعت، کشاورزی و گردشگری با اعتباری نزدیک به 300 هزار میلیارد تومان را داراست و در صورت فراهم شدن شرایط، بسته های آن تدوین خواهد شد.
استاندار خراسان رضوی خطاب به مدیران بانک‌های استان اظهار کرد: وقتی خراسان رضوی زائرپذیر است چرا باید اجازه دهیم که سپرده‌ها از استان خارج شود.
وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه بی‌عدالتی محض در پرداخت تسهیلات و توزیع منابع بانکی کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: معوقات تسهیلات خرد به مراتب از تسهیلات با مبلغ بالا کمتر است بنابراین بهتر است که بانک ها در زمینه پرداخت وام های خرد اهتمام بیشتری داشته باشند.
در ادامه این جلسه رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در سخنان کوتاهی گفت: بانک‌های استان با توجه به منابعی که وجود دارد، بیشتر از ظرفیت موجود، بخش‌های کشاورزی و تولیدی را حمایت کنند.
غلامعلی صادقی افزود: مجموعه پولی و بانکی استان در جهت حمایت از فعالیت‌های اقتصادی نگاه جدیدی داشته باشند؛ اگر در این مسیر مشکلی وجود دارد، آمادگی داریم که در صورت لزوم از مرکز پیگیری کنیم تا در زمینه حمایت از فعالیت‌های اقتصادی، در شان استان خراسان رضوی باشیم.
وی افزود: دستگاه قضائی زمینه‌های مختلف از جمله رسیدگی به پرونده‌های کیفری و حقوقی، در خدمت بانک‌های استان خواهد بود.
همچنین فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی در این جلسه خاطرنشان کرد: از تهدیدات سخت نسبت به شعب بانک عبور کرده‌ایم اما موضوعاتی که متوجه شعب بانک است، باید مورد توجه قرار گیرد.
سردار محمدکاظم  تقوی افزود: باید اسناد، موجودی و وضعیت نگهداری شعب بانک‌ها مورد تجدیدنظر قرار بگیرد و افراد شرور ناکام بمانند.
 
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۱۱۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۴۸
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲۲ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۵۲ نفر
کل بازدیدکنندگان ۲۱۶۷۵۰ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۳ نفر
آماربازدیدکنندگان