هادی توانا
مدیرکل امور اداری و مالی

    .
۱۳۹۹/۱۲/۱۲

در ادامه سلسله بازدید از رسانه‌های استان صورت گرفت؛

بازدید استاندار خراسان رضوی از روزنامه «صبح امروز»

استاندار خراسان رضوی با حضور در روزنامه صبح امروز از بخش‌های مختلف این روزنامه بازدید کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در این بازدید در خصوص تصویب طرح تفصیلی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی گفت: طرح اطراف حرم از 25 سال پیش طراحی شده بود و نیاز به بازنگری داشت و به دلایل مختلفی از جمله نارضایتی‌های مردمی، دیده نشدن منافع عمومی، آسیب به بافت تاریخی و عناصر هویتی دنبال این بودیم تا شرایط برای اسکان مجاورین و حضور مردم در این طرح فراهم شود.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در چند ماه اخیر جلسات زیادی با حضور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر در مورد طرح پیرامون حرم برگزار و سیاست‌ها تبیین شد و همچنین در معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز جلسات مختلف کارشناسی پیرامون این موضوع در سطوح مختلف برگزار و نهایتا طرح جدید در کمیسیون ماده 5 استان با اجماع به تصویب رسید و در ادامه هم به شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال شد.
وی در همین راستا افزود: در روز گذشته با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و سایر مدیران متولی، جلسه شورای عالی معماری و شهرسازی در محل وزارت راه و شهرسازی برگزار و سرانجام طرح ویژه تفصیلی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی به تصویب نهایی رسید.
معتمدیان در ادامه بر اجرای هر چه سریع‌تر طرح تفصیلی بافت پیرامون حرم تاکید کرد و گفت: اجرای این طرح بر روی اقتصاد استان و معیشت مردم اثرگذار خواهد بود. متاسفانه به دلیل بلاتکلیفی چندین ساله این طرح عملا شاهد رکود و بیکاری بودیم و سرمایه‌گذاران تکلیف خود را نمی‌دانستند.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه با تصویب طرح تفصیلی بافت پیرامون حرم بیش از 3 هزار پلاک از تملک اجباری خارج می‌شود، افزود: یکی از نکات برجسته طرح مذکور این است که شرایط برای سرمایه‌گذاری مردم و مجاورین حرم فراهم شده و ضوابط به نفع مردم تغییر کرده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود نسبت به حاشیه نشینی ابراز کرد: این موضوع را نباید در سطح استان دید و بلکه باید در سطح ملی دنبال کنیم. لذا به دنبال یک هم‌افزایی و هماهنگی در سطح استانی و ملی برای ساماندهی حاشیه شهر مشهد هستیم.
معتمدیان با بیان اینکه کمبودها و مشکلات حاشیه شهر مشهد در چند ماه اخیر احصا شده است، اضافه کرد: تمام تلاش ما این است که خدمات‌رسانی به حاشیه شهر مشهد با سرعت و شتاب بیشتری دنبال شود.
استاندار خراسان رضوی افزود: در این راستا هماهنگی‌هایی با سازمان برنامه و بودجه برای ساخت مسکن در حاشیه شهر مشهد انجام شده است و بنیاد مسکن نیز قول مساعد داده است که به عنوان معین خدمت‌رسانی کند.
وی خاطرنشان کرد: پروژه‌های عمرانی در قالب طرح بازآفرینی شهری در ۷۸ محله واقع در حاشیه مشهد اجرا خواهد شد.
معتمدیان گفت: شفافیت و حفظ منافع مردم و نظام در سیاست‌گذاری‌های کلان رسانه باید مورد توجه قرار گیرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۸۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان