هادی توانا
مدیرکل امور اداری و مالی

    .
۱۳۹۹/۱۲/۱۲

استاندار خراسان رضوی:

۲۵۰ مصوبه برای توسعه و پیشرفت ۱۰ شهرستان‌ استان تاکنون تعریف شده است

استاندار خراسان رضوی با اشاره به سفرهای شهرستانی خود در استان، گفت: تاکنون از بخش‌های مختلف ۱۰ شهرستان در این سفرها بازدید به عمل آمده و مطالبات و نیازهای اولویت دار مردم شناسایی شده که ۲۵۰ مصوبه نیز برای آن تعریف شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار کرد: در زمان هزینه کرد اعتبارات اگر تخلفی به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه انجام گیرد، ناظرین به صورت میدانی در طرح‌ها حضور می‌یابند و هم‌فکری و هم‌افزایی لازم انجام می‌گیرد که این رویکرد نقش بسیار مهمی در پیشگیری از وقوع تخلفات داشته است.
استاندار خراسان رضوی افزود: تعامل بسیار خوبی بین دستگاه‌های نظارتی استان وجود دارد لذا برای توجیه بیشتر مدیران دستگاه‌های اجرایی نسبت به قوانین، اقدامات آموزشی استان در حال انجام است.
وی با اشاره به طرح جدید بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی و تصویب آن توسط شورای عالی شهرسازی و معماری گفت: این طرح در پیشگیری از بروز تخلفات و جرایم بسیار اثرگذار است و در راستای ارایه خدمات بیشتر به مجاورین و جبران مجاورزدایی در گذشته تدوین شده است.
معتمدیان یکی از مهمترین رویکردهای طرح جدید بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی را مردمی کردن این طرح و دفاع از حق و حقوق مجاورین ذکر و بیان کرد: در طرح مزبور افزایش خدمات عمومی، حفظ ارزش‌های تاریخی و مذهبی، ایجاد 10 هزار توقفگاه خودرو، ایستگاه قطار شهری و حمل و نقل ویژه مجاورین دیده شده است.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: از نظر حقوقی همه ابعاد بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی در نظر گرفته شده است.
وی خاطرنشان کرد: حاشیه شهر مشهد از کمترین سرانه‌های آموزشی و خدماتی برخوردار بوده که برای جبران این کمبودها 700 طرح با هزینه مالی هشت هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
معتمدیان با اشاره به اعتبارات مربوط به حاشیه شهر گفت: از این محل مجوز ساخت بیمارستان 540 تختخوابی در حاشیه شهر دریافت شده و قرار است شبکه فاضلاب به طول 160 کیلومتر و هفت کلانتری در حاشیه شهر ایجاد شود.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به سفرهای شهرستانی خود در استان، عنوان کرد: تاکنون از بخش‌های مختلف 10 شهرستان در این سفرها بازدید به عمل آمده و مطالبات و نیازهای اولویت دار مردم شناسایی شده که 250 مصوبه نیز برای آن تعریف شده است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۹۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان